MSM A ZVS spoločne na rozhľadni Dúbravka v Soblahove.

Zdieľať na LinkedIn

 

 

 

 

 

Na šírej lúke nad obcou Soblahov, v lokalite zvanej Dúbravky – Jalovčina, bola v roku 2015 vybudovaná drevená rozhľadňa vysoká 9,5 metra. Rozhľadňu postavilo združenie Spolok priateľov Soblahova. Veža má dve vyhliadkové podlažia, v jej spodnej časti sa nachádza zastrešené posedenie. Z podlaží sa naskytá krásny výhľad na obec Soblahov, ale i ďalšie obce a mestá v blízkom i širšom okolí – na Trenčiansku Turnú, Mníchovu Lehotu, Trenčín či Nové Mesto nad Váhom. 

Pozorovať odtiaľto možno i pohoria Biele Karpaty, Považský Inovec a Strážovské vrchy.Rozhľadňa sa nachádza nad soblahovským cintorínom, na na trase niekdajšej lesnej železničky Trenčín – Selec. Neďaleko nej vedie obľúbená cyklotrasa z Trenčína do Selca.

 

O 10:00 hodine sme sa stretli na parkovisku v obci Kubrica nad Farmou rybníky - Kubrica . Cesta do cieľa bola nenáročná ,vhodná aj pre najmenších účastníkov turistiky. Počasie nám prialo, bola výborná viditeľnosť, a tak sa nám naskytli nádherné výhľady na okolitú prírodu. Z prechádzky bola nakoniec 60 minútová túra. V cieli sme si pochutili na vlastnoručne opečených špekáčikoch a slaninke.

 

Futbalový zápas, ktorého sa zúčastnili deti aj dospelí bol už len bonusom krásne stráveného sobotného popoludnia. Dúfame, že sa Vám všetkým ďalší turistický nápad páčil a v našej myšlienke spoločne strávených chvíľ s kolegami aj mimo pracovného času budete s nami pokračovať. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšie pripravované podujatia. 

Vaše personálne oddelenie☺