MOBILNÁ DOPRAVNÁ RIADIACA VEŽA DISK-2 MSM

MATC DISK 2 MSM slúži ako plnohodnotná náhrada za klasickú letiskovú vežu, je použiteľná aj v poľných podmienkach pri poskytovaní výluky údržby klasickej veže.

Konštrukcia veže je vyrobená z hliníka. MATC DISK 2 MSM je navrhnutý ako stavebnicový systém, ktorý je možné umiestniť na nákladné vozidlo typu N2G, prívesu do 3 500 kg alebo na kontajneri, ktorý môže slúžiť ako technologické alebo logistické pozadie.

V skutočnosti môže byť MATC DISK 2 MSM vyrobený v balistickej ochrane. Interné vybavenie je špecifické pre zákazníka, sme schopní dodať a namontovať kompletné prieskumné (NVG, kamerové systémy, termovízne systémy), rádiokomunikačné a meteorologické zariadenia podľa špecifikácií.

Základné taktické parametre mobilnej riadiacej veže DISK 2:

  • Mobilná riadiaca veža DISK 2 je komplexný systém, ktorý je navrhnutý na autonómnom prívese a je prepravovateľný bežnými vozidlami, ak jeho celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg.
  • Zariadenie je v súlade s nariadením EÚ 1079/2012 o implementácii kanálového rozstupu 8,33 kHz a je transportovateľné lietadlom typu C-130 Hercules, C-27J SPARTAN.
  • DISK 2 sa skladá z podvozku so zdvíhacím zariadením a kabíny a príslušenstva. Rám kabíny je zváraný a nitovaný z profilov a dosiek z hliníkovej zliatiny a obsahuje minimum použitých oceľových častí. Rám podvozku, nosné nohy, zdvíhací mechanizmus, nápravy a oká oja sú vyrobené prevažne z oceľových profilov.
  • Povrchová úprava rámov je upravená polyuretánovou farbou, odtieň farby je realizovateľný podľa priania zákazníka.Oceľové diely je možné upraviť pozinkovaním, aby sa zvýšila antikorózna odolnosť proti lakovaniu.