Tatra day na Lešti

V Dňoch 5 - 6. 10. 2018 organizovalo MV SR - Prezídium HaZZ v spolupráci s Tatra Trucks a. s. sústredený výcvik vedenia vozidiel TATRA, ktorý sa konal vo VC HaZZ Lesť, Vycviková osada Jakub Village. Tento výcvik prebiehal v dvoch dňoch, kde 5.10.2018 bolo cvičenie a prezentácia techniky na vozidlách Tatra pre profesionálnych hasičov a 6.10.2018 bol tento výcvik určený pre dobrovoľných hasičov. Na tomto výcviku sa používala výlučne technika na vozidlách značky Tatra. Príslušníci HaZZ si mohli prezrieť a zároveň aj vyskúšať v náročných podmienkach VC Lesť zavedenú techniku, ale aj nové možné modely vozidiel spoločnosti Tatra Trucks a. s., ktoré opäť dokazovali svoju jedinečnosť v technickom riešení. 

Obsahom výcviku bola aj jazda v teréne a zručnosti s vozidlami Tatra 815-7 6x6, Tatra Phoenix 8x8 ich použitie a údržba. Zúčastneným bolo predstavené aj nové obrnené vozidlo TITUS, ktoré vzbudzovalo veľkú pozornosť.

Okrem vozidiel značky Tatra na tomto výcviku prezentovala aj spoločnosť MSM Martin, prevádzka Banská Bystrica svoj výrobok Mobile Control Tower DISK 2 MSM.

Späť na zoznam aktualít