Simulovaný pád lietadla pri Trenčíne úspešne zvládnutý

Teší nás, že sme mohli byť súčasťou medzinárodného taktického cvičenia zložiek integrovaného záchranného systému TFS 2018, ktoré sa uskutočnilo v katastri obce Trenčianske Stankovce a Selec. Podujatie sa tento rok konalo aj vďaka finančnej podpore MSM GROUP.

V sobotu 22. septembra 2018 sa popoludní v okolitých obciach pri Trenčíne rozozneli sirény záchranných zložiek. Hlavným námetom akcie bol pád lietadla s nasledujúcim vznikom lesného požiaru, pátraním po nezvestných osobách a transportom zranených. Zapojilo sa viac ako 300 hasičov, policajtov, pátračov, vojakov a záchranárov. Zasahovalo až 50 kusov techniky v štyroch zásahových úsekoch. K dispozícii bol vrtuľník Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR a nechýbali ani Vzdušné sily OS SR či štátny podnik Letových prevádzkových služieb SR.

Cvičenie malo preveriť pripravenosť a súčinnosť záchranných zložiek priamo v teréne. Na mieste bolo aj 40 pozorovateľov. Zúčastnili aj členovia hasičského a policajného zboru z Českej republiky a Poľska.

Pri simulovanej nehode zomrel jeden pasažier lietadla na mieste a druhý sa stratil po šoku v lese. Podobne sa pátralo aj po náhodných osobách, ktoré sa nešťastnou náhodou vyskytovali v blízkosti pádu lietadla. Námet a celé cvičenie naplánovali riadiaci cvičenia Ján Sivák, okresný veliteľ Dobrovoľnej požiarnej ochrany Trenčín a Lukáš Beták, riaditeľ Slovenskej pátracej služby, ktorý sa poďakoval za finančnú podporu MSM GROUP. „Podpora, ktorú si nesmierne vážime! Prevzali sme si symbolický šek s veľmi potešujúcou sumou, ktorá je určená na rozvoj a plnenie úloh Slovenskej pátracej služby. Spoločnosť MSM GROUP a ich firma VÝVOJ Martin boli aj generálnymi partnermi cvičenia, ktoré sa uskutočnilo uplynulý víkend. ĎAKUJEME pekne vedeniu spoločnosti MSM GROUP za doterajšiu spoluprácu a budeme robiť všetko pre to, aby sme boli spoľahlivým partnerom aj naďalej,“ zhrnul Beták.

Späť na zoznam aktualít