Okolo Slovenska

Už len týždeň zostáva do štartu 62. ročníka našich najprestížnejších cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Od 12.-16. septembra máme na slovenských cestách možnosť vidieť aj tímy najvyššej ligy, vrátane hviezd Tour de France a iných veľkých podujatí. 

Dojazd II. etapy v Dubnici nad Váhom

Druhá etapa z Ružomberka do Dubnice nad Váhom sa koná 14. septembra 2018 a je opäť náročná a aj najdlhšia. Počas 192 kilometrov cyklisti prekonajú sedem vrchárskych prémií a očakáva sa atraktívny dojazd na tartanovej dráhe dubnického štadióna.

MSM GROUP je hlavný reklamný partner tohto dojazdu a okrem bohatého kultúrneho programu pripravilo pre svojich zamestnancov cyklistické súťaže pre deti, z ktorých 5 najlepších bude odmenených darčekovými taškami. Zo zúčastnených zamestnancov a ich rodinných príslušníkov budú vyžrebovaní piati, ktorí sa budú môcť odfotiť s víťazmi etapy.

Tento rok privíta Okolo Slovenska veľké cyklistické mená

Spomedzi World Tour tímov bude štartovať špičkový nemecký tím BORA – hansgrohe, za ktorý jazdí aj najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan spolu so svojím bratom Jurajom. V nominácii na Okolo Slovenska je verný pomocník Petra Sagana, jeho brat Juraj, po sezónnom výpadku pre zranenie sa na štart postaví aj ďalší zo slovenskej enklávy tohto tímu, Erik Baška. Rovnako potvrdil svoju účasť aj v špičkovej forme jazdiaci belgický tím Quick-Step Floors. Veľkým lákadlom pre fanúšikov bude vynikajúci klasikár Julian Alaphilippe, víťaz Valónskeho šípu, najlepší vrchár a víťaz dvoch etáp tohtoročnej Tour de France jazdiaci za Quick-Step Floors. Belgický tím privedie naozaj fantastickú zostavu, veď okrem Alaphillippa prídu aj účastníci tohtoročnej Tour de France, národný belgický šampión Yves Lampaert, trojnásobný holandský šampión Niki Terpstra, niekoľkonásobný luxemburský majster Bob Jungels, a tiež český jazdec Zdeněk Štybar. V drese belgickej reprezentácie, v ktorej by nemali chýbať ani cyklisti pripravujúci sa na MS v Innsbrucku, sa predstavia aj tohtoročný víťaz etapových pretekov Okolo Rakúska Ben Hermans a aj  jazdec Dimension Data Serge Pauwels.

Viac informácií o 2. etape

Späť na zoznam aktualít