Vyhodnotenie žiadostí - 2.KVARTÁL

Peter Stolárik - vrcholový juniorský kanoista

O finančný príspevok na podporu svojho syna nás požiadal náš zamestnanec Peter Stolárik. Jeho syn Peter sa vrcholovo venuje rýchlostnej kanoistike už od svojich 10-tich rokov. V kanoistickom klube TTS Trenčín je členom juniorskej reprezentácie Slovenska. Na svojom konte má 17 titulov majster SR a mnoho pódiových umiestnení na domácich aj zahraničných pretekoch.


V roku 2020 sa bude môcť Peter po prvýkrát zúčastniť Majstrovstiev Európy juniorov (MEJ) v Moskve, kde by chcel zabojovať o postup na majstrovstvá sveta juniorov (MSJ). Príprava na takéto vrcholové podujatie si vyžaduje nemalú finančnú čiastku. Petra sa nám podarilo vyspovedať:
Ku kanoistike ho doviedli otec s dedkom, ktorí boli tiež rýchlostní kanoisti. Petrov najväčší vzor je kanoista zo Španielska David Cal.
Pri otázke: Aké úspechy sa Vám podarili? odpovedal: „Mám 16 rokov a tie väčšie úspechy ma ešte len čakajú, doteraz som dokázal vyjazdiť 17 titulov Majstra Slovenska, zvíťaziť 2x v Slovenskom pohári a nominovať sa na Majstrovstvá sveta juniorov, ktoré sa budú konať v nadchádzajúcom týždni 1-4.8.2019 v Rumunsku." Dosiahnutie takýchto výsledkov nie je jednoduché, Peter trénuje ráno 3 hodiny a poobede ďalšie 3 hodiny. Trénuje 6 dní v týždni. Cez zimu, kedy sa jazdí menej na vode, maká v posilňovni, behá, pláva, občas trénuje na trenažéri a bežkách. Ako pri každom inom športovcovi, aj jeho cieľom je dostať sa na olympiádu. Svoje voľné chvíle trávi s kamarátmi a rodinou. Čo by odkázal začínajúcim kanoistom? „Buďte vytrvalí a každý deň na sebe makajte.“

Petrov obľúbený motivačný citát je: „Víťazi sa sústredia na víťazstvá, porazení na víťazov.“Conor Mcgregor

Sme hrdí na to, že sme mohli finančne prispieť mladej vychádzajúcej hviezde v rýchlostnej kanoistike a Petrovi želáme v nadchádzajúcich Majstrovstvách sveta veľa úspechov.

V júli sme vyhodnotili prijaté žiadosti k druhému kvartálu 2019. Už teraz zhromažďujeme žiadosti za tretí kvartál 2019. Žiadosti môžete posielať do 30.9.2019.