Vyhodnotenie žiadostí - 2.KVARTÁL

PRÍBEH SABÍNKY

Sabínka sa narodila 22.5.2013 v Bratislave. Ešte poriadne neuzrela svetlo sveta a už jej bolo predpovedaných mnoho rôznych diagnóz. Sabínkine diagnózy sú 3-komorový hydrocefalus, epilepsia, atrofia očného nervu, psychomotorické spomalenie. Je ZŤP a na jej rozvoj potrebuje veľa rehabilitovať keďže nechodí ani nerozpráva. Rehabilitácie jej veľmi pomáhajú, naučila sa sedieť, stojí, keď sa pridrží s pomocou aj prejde. Viac o príbehu Sabínky nájdete na www.sabinka.sk.

POKROKY SABÍNKY PO REHABILITÁCIÁCH
Sabínka od svojich 5. mesiacov intenzívne cvičí a chodí na rehabilitácie do Adeli medical centra, kde jej veľmi pomáhajú okrem rehabilitácie aj logopédia a manuálna terapia. Toto liečenie však neprepláca poisťovňa, nakoľko je toto centrum súkromné. Sabínka sa naučila sama posadiť a sedieť, dáva sa na štyri a tak sa presúva kam potrebuje. S oporou sa vie postaviť a stáť. Za ruky prejde už väčšiu vzdialenosť. I keď to bude ešte dlhá cesta k jej prvému samostatnému krôčiku veríme, že to raz dokáže. Jej svalstvo sa normalizuje a prestalo byť hypotonické. Pomaly sa Sabínke zlepšuje aj zraková fixácia.Veľmi sa teší z hračiek, ktoré si pred tým nevšímala.


Sabínke môžeš pomôcť aj ty zbieraním vrchnáčikov z plastových fliaš
V auguste 2019 sme založili zberné miesto aj vo firme ZVS holding, a.s. v závodnej jedálni (budova 116), kde môžeš prinášať vyzbierané vrchnáčiky a takto pomáhať Sabínke získať finančné prostriedky na potrebné rehabilitácie. Vrchnáčiky môže zbierať doslova každý. Mnohí z vás sa nás pýtajú, prečo sa zbierajú práve vrchnáčiky a ako môže zber vrchnáčikov pomôcť Sabínke. Funguje to tak, že za vyzbieranie 1 tony vrchnáčikov dostane Sabínka 220€.