VYHODNOTENIE ŽIADOSTÍ - 1. KVARTÁL

                                Logo
 

Pomoc MSM pre ľudí 1Q/2021

„ Bez činu zostáva aj tá najkrajšia myšlienka bezcennou“

Maháthma Gándhí

MSM pre ľudí, o.z. vzniklo 07.08.2017. Medzi hlavné ciele patrí: ochrana a podpora zdravia; podpora a rozvoj telesnej kultúry; zachovanie kultúrnych hodnôt; poskytovanie sociálnej pomoci; podpora vzdelávania; ochrana a tvorba životného prostredia; veda a výskum; organizovanie a sprostredkovanie dobrovoľníckej činnosti.

Občianske združenie prijíma žiadosti na naplnenie svojich cieľov a kvartálne ich vyhodnocuje.

V oblasti podpory a rozvoja telesnej kultúry občianske združenie MSM pre ľudí podporilo nasledovné žiadosti:

TJ Považan Pruské

sddsdsdd

Dnes v čase, kedy sa konečne začali uvoľňovať opatrenia spojené s Korona krízou a deti už nemusia sedieť doma, otvorili opäť svoje brány aj športové kluby. Jedným z takýchto klubov je aj TJ Považan Pruské. Futbal v obci Pruské funguje už od roku 1938.

Naše občianske združenie oslovili so žiadosťou o pomoc na nákup športového vybavenia pre najmladší tím U11. Deti konečne môžu vybehnúť na trávnik a plnohodnotne trénovať. V dnešnej počítačovej dobe je pohyb pre deti veľmi dôležitý. Hranie futbalu zlepšuje koordináciu pohybu, rozvíja postreh, učí tímovú spoluprácu a pomáha deťom nájsť si svoje miesto v skupine.

 

Veronika Podhradská

V tomto roku sme dostali žiadosť o finančnú podporu aj od zamestnanca SBS ZVS, s.r.o. Jeho dcéra je členkou mládežníckych reprezentantiek Slovenska v plážovom volejbale do 20 rokov. Na to, aby dievčatá dokázali reprezentovať našu krajinu čo najlepšie, potrebujú neustálu prípravu, čo nie je lacná záležitosť.

V súčasnej dobe prebiehajú kvalifikácie na majstrovstvá Slovenska a majstrovstvá Európy v plážovom volejbale dievčat.

Príprava mládežníckych reprezentantiek Slovenska na najvýznamnejšie podujatia sezóny, vrcholí. Pod vedením trénerky dievčenských mládežníckych reprezentácií Michaely Cibulovej sa od polovice apríla pripravuje kvinteto Veronika Podhradská, Dorota Nebusová, Karolína Majerníková, Patrícia Černá a Zuzana Čurná.

Reprezentačná trénerka vybrala spomedzi 5 dievčat najvhodnejšie dvojice, ktoré sa zúčastnia Majstrovstiev Slovenska, summer beach tour po Slovensku a následne 8.-11.7.2021 ME do 20 rokov v Turecku.

Dievčatám držíme palce!

A naša pomoc pokračuje.

Už teraz zhromažďujeme žiadosti za ďalší kvartál. Napíšte nám. Viac informácií o podávaní žiadostí nájdete na stránke: